yükleniyor

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?


İnternet sitelerinin aramalarda daha üst sıralarda çıkabilmeleri için SEO optimizasyonu yapılması gerekmektedir. İnternet sitelerinin kurulumlarında oldukça önemli yer tutan Wordpress size bu konuda da gerekli desteği sağlayabiliyor.

İnternet sitelerinizin yapıları SEO uyumlu olmak artık bir gereklilik durumuna gelmiştir. Yapılacak olan işlemler ve paylaşılacak olan içeriklerin SEO uyumlu olmaları sayesinde yapılan aramalarda daha üst sıralarda görünmeniz de sağlanabilecektir. Bu şekilde daha fazla internet kullanıcısına ulaşabilecek ve internet sitelerinizin tıklanmalarını arttırabileceksiniz.

All In SEO

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan all in SEO eklentisi sayesinde istediğiniz işlemleri kısa süreler içerisinde gerçekleştirebileceksiniz. Özellikle blog sitelerinde kullanılan bu eklenti ile birlikte kullanılan meta tagları ve etiketlerin tittle kontrol edilebilmektedir. Yapılacak olan kontroller neticesinde daha kaliteli ve SEO uyumlu içerikler paylaşılabilecektir.

SEOtudy

Görsel SEO, temel SEO ve en çok kullanılan SEO araçlarının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş olan SEOtudy sayesinde istedikleriniz paket halinde sunulabilmektedir. Bu eklenti ile birlikte aynı zamanda Wordpress güvenliği için de özellikler kullanılabilmektedir.

Simple Tags

Yazılarınıza ekleyeceğiniz etiketler konusunda sizlere beklenen yardımı verebilecek olan bu eklenti sayesinde farklı ve etkileyici etiketleri bulabileceksiniz. Bu şekilde internet sitelerinizin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Google XML Sitemaps

İnternet sitelerinin olmazsa olmazı durumunda olan site haritalarının otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabilecek olan bu eklenti sayesinde yapılacak olan indeksleme çalışmalarını da hızlandırabileceksiniz. İnternet sitelerinin daha fazla indekslenmesi ve bu sayede aramalarda daha üst sıralarda çıkabilmeleri için sitemap olması oldukça önemlidir. Google botlarının yaptıkları taramaların istediğiniz sayfalara yönlendirilmesini sağlayabileceğiniz sitemap ile birlikte SEO optimizasyonu daha kolay oluşturulabilecektir.

Bu makale kalitemakale tarafından yazılmıştır.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!