yükleniyor

Tıklama Başına Maliyet Nedir?


İnternet sitelerinizin reklamlarını yaptırabileceğiniz tıklama başına maliyet yöntemi sayesinde internet sitelerinizin daha çok tıklanmasını sağlayabilirsiniz. Peki ama tıklama başına maliyet nedir?

Daha fazla kullanıcıya sahip olmak için kullanılan yöntemlerden birisi de PPC olarak da adlandırılan tıklama başına maliyettir. Basit olarak internet kullanıcılarının tıklamaları başına ödeme yapılan bu yöntemde internet sitelerinizin reklamını yapabilirsiniz.

PPC Nasıl Yapılır?

Pay Per Click olarak isimlendirilen bu yöntemde arama motorları üzerinden yapılan aramalarda çıkan sonuçların ilk sırasında reklam verenlerin görüntülenmesi sağlanmaktadır. İnternet kullanıcıları yaptıkları aramalarda ilk sıralarda çıkan internet sitelerini daha çok tercih etmektedirler. Bu nedenle kullanılan bu yöntem sayesinde internet sitelerinizin siz de hem ilk sırada çıkmasını hem de daha çok kullanıcının internet sitenize giriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Diğer reklam yöntemleri ile kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlara gelebilecek bu Pay Per Click yönteminde internet sitelerinizin daha çok kişi tarafından tıklanmasını da sağlayabilirsiniz.

İnternet Sitelerinin İlk Sıralarda Çıkması

Yapılacak bu uygulama sayesinde çalışmak istediğiniz tarifeye göre internet sitenizin aramalarda ilk sıralarda çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte belirlenen anahtar kelimelerin Google’de aratılması ile birlikte internet siteniz çıkan sonuçlar arasında ilk sıralarda görünecektir. Bu şekilde arama yapan kişilerin internet sitenize giriş yapması da sağlanacağından daha fazla kişiye ulaşabileceksiniz. Tıklama sayıları artan internet siteniz ilerleyen zamanlarda reklam olmaması durumunda da aramalarda ilk sıralarda yer alabilecektir.

İnternet sitelerinizin daha fazla internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilebilmesini sağlayabilmek için birçok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Bu yöntemler arasından en çok tercih edileni olan reklam verme içerisinden hem maddi olarak hem de getirileri düşünülerek en uygun yöntem seçilebilecektir. Tıklama başına maliyet ile birlikte internet sitelerinin daha fazla tıklanması da sağlanabilmektedir.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!