yükleniyor

SEO İçin Mobil Uyumluluğu


İnternet sitelerinin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için yapmanız gereken en önemli işlemlerden birisi de mobil cihazlarla uyumlu olmasını sağlamaktır. Peki ama bu işlem neden önemlidir?

Günümüz teknolojisinin gelmiş olduğu noktalar düşünülecek olursa oldukça ilerleme kaydedildiği görülebilecektir. Geçmişte internet kullanımı sadece bilgisayarlar ile yapılabiliyor olsa da günümüzde bu durum çok değişkenlik göstermiştir. Bilgisayarların yanı sıra akıllı telefonlar, tabletler ve hata akıllı saatlerden bile internete erişim sağlanabilmektedir. Özellikle akıllı telefonlardan internet kullanımı çok sık tercih edildiği için internet sitelerinin bu cihazlara uyumlu olmaları da çok önemli olacaktır.

Ekran Boyutlarının Ayarlanması

İnternet sitelerinizin mobil cihazlar tarafından kullanılabilir olabilmesi için gerekli olan uyumluluk kriterlerinin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Bilgisayarların dışında her türlü ekran boyutlarında sorunsuz şekilde gösterilebilmesi için gerekli ayarların yapılması gerekir. Alanında uzman ekiplerimiz tarafından verilen kaliteli hizmetler sayesinde internet sitelerinin mobil uyumu sağlanabilmektedir. Firmamızdan alacağınız hizmetler neticesinde istenilen cihazdan sorunsuz şekilde giriş yapılabilecek internet sitelerine sahip olabileceksiniz.

Mobil Uyumluluk Testi

Web sitelerinizin mobil uyumluluklarını test edebilmek için Google’nin sizlere sunduğu hizmeti kullanabilirsiniz. Bunu öğrenebilmek için Google’ye mobil uyumluluk testi olarak yazıp aratmanız yeterli olacaktır. Gelen sonuçlar içerisinde Google’nin sitesine giriş yaparak istediğiniz sorgulamayı yapabilmeniz mümkün olacaktır. Gelen ekrana internet sitenizin URL’sini girip “Testi Çalıştır” demeniz sistemin otomatik olarak gerekli kontrolleri yapması için yeterli olacaktır. Bu şekilde internet sitelerinizin mobil uyumu için yapılması gereken ve hatalı olan kısımlarını görebileceksiniz.

Mobil cihazlardan daha rahat kullanılabilecek internet siteleri için siz de bize ulaşabilirsiniz. Yapılacak olan programlamalar ve web sitelerinizin düzenlenebilmesi sayesinde daha fazla kişiye ulaşabileceksiniz. Bununla birlikte mobil uyumluluk testi de sorunsuz şekilde yapılabilmesi sağlanacaktır.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!