yükleniyor

Semantik SEO Nedir?


İnternet sitelerinin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkabilmesi için SEO optimizasyonu yapılması gerekmektedir.

LSI semantik SEO, günden güne gelişen Google arama motoru yapay zeka sesli arama sistemine adım atması ile birlikte eş anlamlı kelimelerin kullanılmasını ve anahtar kelimelerin etkin kullanılabilmesi için geliştirilmiş olan bir SEO tekniğidir. Bu şekilde kullanıcıların deneyimlerinin de arttırılabilmesine yardımcı olacak bir sistem geliştirilmiştir.

LSI Semantik SEO Önemli Midir?

Eğer internet sitelerinizin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız o halde SEO optimizasyonunu yapmak zorunda kalacaksınız demektir. Bunun için de olmazsa olmazlar arasında yer alan makale yazımı doğru teknikler kullanılarak yapılmalıdır. Makaleniz içerisinde kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerinizin eş anlamlı kelimelerini bularak bunlara da makale içerisinde yer verebilir ve bunun sayesinde aramalarda daha çok bulunabilir olabilirsiniz. Bu tekniğin kullanılması ile birlikte hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilmiş olacaksınız.

Semantik SEO Nasıl Uygulanır?

LSI Semantik SEO uygulanması konusunda da oldukça kolay bir tekniktir. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

·         Google’de yapacağınız aramalarda otomatik doldurma kısmı size istediğinizi kolaylıkla verecektir. Aratmak istediğiniz kelimeyi yazdığınızda alt kısımda çıkan seçeneklerden anahtar kelime olarak kullanabilirsiniz. Çıkan sonuçları anahtar kelime olarak kullanabileceğiniz gibi alt başlıklarda ve içerikte de kullanabilirsiniz.

·         Bunun haricinde ücretsiz olarak hizmet veren diğer programlardan da yardım alabileceksiniz.

·         Kullanacağınız anahtar kelimenin yazının odağı durumunda olması gerektiği unutulmamalıdır.

·         Kesinlikle kopya içerik değil özgün içerikler oluşturmalısınız.

·         Yazdığınız makalelerinizde yazım ve imla kurallarına uymalısınız.

·         Anahtar kelime yoğunluğu makale içerisinde %2’den yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Google’nin yapmış olduğu analizlerde olumsuz değerlendirilme riskine karşı anahtar kelimelerin aşırı ve gereksiz kullanımından kaçınmalısınız.

 


Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!