yükleniyor

Rich Answers Nedir?


Google Zengin Cevaplar olarak da çevrilebilecek olan Rich Answers arama sorgusuna yazacağınız soruların cevaplarını kısa süreler içerisinde almanızı sağlayacaktır.

Google yeni getirilen özellik ile birlikte sorulan sorulara cevap olması için listenin en başında açıklama kısmına yer vermektedir. Google algoritmaları arasında yer alan HummingBird ve RankBrain algoritmalarının çalışmalarından olan bu uygulama sayesinde bulmak istediğiniz soruların cevaplarını daha kısa süreler içerisinde bulabileceksiniz.

Rich Answers Neye Göre Belirlenir?

Google arama yapılan sorularda çıkan sonuçlar içerisinden ilk sırada yer alan internet sitelerinden açıklamalar eklemektedir. Bu şekilde soruların karşılığı olabilecek cevapların internet sitesine giriş yapmadan görülmesi de sağlanmaktadır. Ancak bu sonuç ilk sırada yer alan ilk siteden alınmıyor. Bu kısımda yer almak aynı zamanda trafik arttırması için oldukça önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rich Answers Nasıl Yer Alınır?

Rich Answers’da yer almak için yapılması gerekenler yine Google tarafından belirlenmiştir. İstenilen kriterlere uygun internet siteleri bu kısımda yer alarak daha fazla internet kullanıcısına sahip olabilmektedir. Siz de burada yer almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

·         Öncelikle internet sitenizden sonuçlar alınabilmesi için “Nedir?” sorusuna karşılık olabilecek cevaplar hakkında kaliteli bir yazı hazırlamalısınız.

·         Hazırlayacağınız yazılar SEO ile uyumlu ve bütün kriterleri taşıyor olmalı.

·         Yazımıza soru ne ise onu etiketlemeniz gerekiyor. SEO’ya uygun olarak ve bu kısımda yer alacak kısa bir açıklama yazmanız gerekiyor. Bu şekilde sonuç ekranında yazmış olduğunuz bu kısa açıklama yer alıyor.

·         Yayınlanacak olan yazının daha fazla internet kullanıcısı tarafından tıklanabilmesi için gerekli bütün işlemlerin yapılması da gerekli olan koşullar arasında yer almaktadır. Bu şekilde çok kişinin görüntülediği bu yazının Google Zengin Cevaplar kısmında yayınlanması sağlanabilmektedir.

Bu makale kalitemakale tarafından yazılmıştır.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!