yükleniyor

Profil Backlink Ne Demektir?


Genel olarak uygulanan bu profil backlink yönteminde forum sitelerine üye olunarak forum içerisinde yapılan yorumlara internet sitelerinin linkleri eklenmektedir.

Yapılan bu işlemin daha fazla forum sitesinde uygulanabilmesi için genelde programlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu programlar forum sitelerine giriş yaparak buradaki konuların altına internet sitesinin linkini eklemektedir. Bu şekilde Google botlarının internet sitesini sürekli olarak indexlemesini sağlamaktadır. Ancak oldukça dikkat edilmesi gereken bu uygulama sonucunda internet sitelerinizin spam olarak değerlendirilerek olumsuz sonuçlar alınmasına da neden olunabilecektir.

Profil Backlink Olumlu Sonuçları Olur Mu?

Eğer bu işlemi doğru yollardan yapıyorsanız mutlaka olumlu sonuçlar elde edebileceksiniz. Ancak yorum yapan kullanıcıların organik kullanıcılar olması ve eklenilen linkin konu ile alakalı olması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak olan indexleme çalışmalarında sitenizin Google botları tarafından olumlu değerlendirilmelerini sağlayabileceksiniz.

Profil Backlink Spam Olarak Değerlendirilmesi

Bazı internet sitesi yöneticileri kısa süreler içerisinde yapılan aramalarda üst sıralara yükselebilmek için yanlış yöntemlerin kullanılmalarını sağlayabilirler. Genel olarak uygulamalar ile birlikte sanal kullanıcıların forum sitelerine yaptıkları yorumlarda internet sitelerinin linklerinin geçmesi sağlanabilmektedir. Kısa vadede bu işlem istenilen etkileri gösteriyor olsa da Google botları yaptıkları taramalarda ortadaki yanlışlığı mutlaka fark edeceklerdir. Bu durumda da internet sitenizin spam olarak değerlendirilmesi ve Google Sandbox girişinin yapılması gibi istenmeyen bir sonuçla karşılaşılabilecektir.

İnternet sitelerinizin yapılan aramalarda daha üst sıralarda görünebilmesi için mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Ekiplerimizle birlikte vereceğimiz hizmetler sayesinde internet sitelerinin SEO Optimizasyonu kısa süreler içerisinde ve istenildiği şekillerde yapılabilmektedir. Uzun süredir bu sektör içerisinde hizmet veriyor olmamızdan dolayı sizlerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Siz de kaliteli hizmetleri uygun fiyatlara almak istiyorsanız mutlaka bizlere ulaşmalısınız.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!