yükleniyor

Influencer Marketing Nedir?


Pazarlama yöntemleri ­arasında yer alan influencer marketing sayesinde kendi markalarınızı ya da internet sitelerinizi daha iyi yerlere getirebileceksiniz.

Günümüzde sosyal medya kullanımı dünya genelinde oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Sosyal medya fenomeni gibi yeni oluşmuş olan bir kavram ile kendi takipçi kitlesini etkileyebilen kişiler üzerinden yapılacak olan reklam çalışmaları sayesinde hem ürünlerinizin hem de internet sitelerinizin takipçilerini arttırabileceksiniz. Yapılacak olan bu reklam çalışması sayesinde siz de internet sitelerinizi istediğiniz seviyelere getirebileceksiniz.

Yotube

Sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlardan birisi olan Youtube ile birlikte siz de internet sitelerinizin reklamlarını yapabileceksiniz. Çok fazla takipçi sayılarına ulaşmış olan Youtuber’ler içerisinden sizin sitenize en uygun takipçi kitlesine uygun kişilere reklam vererek onların yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Kendi kanallarında sizin sitenizin reklamını yaparak internet sitelerinizin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram

Diğer bir en çok kullanılan sosyal medya aracı da Instagram’dır. Bu mecrada yüksek takipçi sayılarına sahip olan kullanıcıların hesaplarında yapacakları reklamlar sayesinde internet sitelerinin daha çok kullanıcıya sahip olması sağlanabilmektedir.

Sosyal medya araçlarında takipçi sayılarını yükseltebilen kullanıcılar kendi takipçileri arasında oldukça popülerdirler. Geçmiş dönemlerde reklam çalışmaları görsel ya da yazılı medya üzerinden ünlüler aracılığı ile yapılabiliyorken günümüzde televizyon izleyicisi ya da gazete okuyucularının az olması ile farklı alanlara kaymıştır. Sosyal medya kanallarında ünlü olan kişilere verilecek olan reklamlar sayesinde kendi kitlelerinin de bu şekilde yönlendirilmesi sağlanabilmektedir.

Ancak fenomenlerin seçilmesi konusunda oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. İnternet sitelerinizin amaçlarına uygun kullanıcıların seçilmesi doğru sonuçların alınabilmesine yardımcı olabilecektir. Yapılacak olan reklam çalışmaları sayesinde daha fazla tıklanma alacağından internet sitelerinin aramalarda daha üst sıralarda çıkması sağlanabilecektir.

Bu makale kalitemakale tarafından yazılmıştır.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!