yükleniyor

Google Algoritmaları Nedir?


Google algoritmaları ile birlikte internet sitelerinin incelemelerini kolaylıkla yapabilmektedir. İnternet sitelerinin yapılan aramalarda daha üst sıralara yükselmeleri için yapması gereken işlemleri kontrol eden bu algoritmalar sonuçları açısından oldukça önemli işlemler gerçekleştirmektedirler.

Google tarafından kullanılan algoritmalar ile birlikte Google arama sonuçları sayfasındaki sıralamaları belirlemektedir. Her farklı algoritma farklı durum ve içerikleri incelediğinden dolayı istenilen kriterlere uygun internet sitelerine sahip olmak oldukça önemli olacaktır.

Bu şekilde aranılan kriterlere uygun internet sitelerine sahip olabilmek için siz de alanında uzman ekiplerimizden gerekli olan desteği sağlayabilirsiniz. İnternet sitelerinin SEO optimizasyonu için gereken bütün işlemleri gerçekleştirebilen ekiplerimiz sayesinde kısa süreler içerisinde yapılan aramalarda daha üst sıralara kolaylıkla yükselebileceksiniz. Bununla birlikte internet sitelerinizin internet kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilebilir olması için gerekli işlemler yapılabilecektir.

Google Algoritmaları Nelerdir?

Google’nin kullanmış olduğu algoritmalara bakacak olursak:

1.       Panda: 2011 yılından bugüne kullanılan Panda Algoritması ile birlikte internet sitelerinizde yayınladığını içerikler kontrol altına alınabildi. İçeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin yoğunlukları ve içerik kaliteleri Panda Algoritması ile kontrol edilebilmektedir. Panda ile birlikte internet sitelerinin daha kaliteli içerikler üretmeleri teşvik edilmiş oldu.

2.       Penguen: Bu uygulama sayesinde de Google, internet sitelerinin kullanmış oldukları backlinkler kontrol altına almış oldu. İnternet siteleri amacına uygun olmayan backlinkleri bu uygulamanın kullanılması ile birlikte cezalandırmalar ile karşı karşıya kaldılar.

3.       Hummingbird: Bu uygulama ile birlikte 2013 yılından sonra anahtar kelime yoğunluğu ile birlikte içeriklerin amaca uygun olarak yayınlanmaları hakkında gerekli işlemler yapılmaya başlandı. Anahtar kelimenin birebir bulunmaması ancak içeriğin doğru ve kaliteli olması sayesinde yapılan aramalarda üst sıralara yükselmek mümkün olabildi.

4.       Pigeon

5.       Mobil

6.       Fred

7.       Rank Brain

Bu şekilde kullanılan Google algoritmaları ile birlikte arama sonuçlarının belirlenmesi işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.


Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!