yükleniyor

Black Hat SEO Ne Demek?


İnternet sitelerinin aramalarda üst sıralarda çıkması için yapılacak olan SEO çalışmalarının tamamen illegal yöntemler kullanılarak yapılması “Black Hat SEO nedir?” sorusunun cevabı olacaktır.

Her internet sitesi yöneticisi en çok tıklama alan siteye sahip olmak ister. Ancak bazı durumlarda bunun bir hırsa dönüşmesi nedeniyle normal yolların dışında farklı yollara başvurulduğu da olmuştur. Bunun kısa süreler içerisinde istenilen sonuçları verebileceği düşünülse de Google botlarının dikkatinden kaçmayacak ve uzun dönemde geri dönüşü zor olan durumların yaşanmasına neden olabilecektir.

Site İçi Linklemede Black Hat

Site içi linkleme çalışmalarında aşırı linkleme kullanılması buna en iyi örnek olacaktır. Google kriterlerinin dışında sadece yapılacak olan indexleme çalışmalarının arttırılabilmesi için başvurulan bu yöntem uzun dönemde Google botlarının fark etmesi ile birçok kötü sonuç doğurabilecektir.

Site Dışı Linklemede Black Hat

İnternet siteniz dışındaki diğer internet sitelerinde kendi sitelerinizi referans olarak vermeniz SEO’nun en bilindik yöntemlerinden birisidir. Ancak içeriklerin birbirine benzer olması ve birbiri ile alakalı olması gerekmektedir. Sadece referans verilmesi için kullanılacak olan bu illegal yöntem sonucunda internet sitenizi kapatmanıza kadar gidebilecek bir süreç sizi bekliyor olacak.

Black Hat Olumsuz Sonuçları

Genel olarak Black  Hat sonuçları Google Sandbox içerisine girilmesi ve filtreleme cezası ile karşılaşılmaktadır. Eğer çok fazla bu yola başvurulmadı ise yapacağınız bazı değişiklikler ile kurtulabilmeniz de mümkün olabilecektir. Ancak yapılmaması gereken işlemlerin fazla yapılmış olması internet sitenizi silerek yeniden yapmanıza varacak ciddi sonuçlar doğurabilecektir.

Daha etkili ve doğru sonuçların alınabilmesi için firmamız gibi bu sektör içerisinde uzun yıllar hizmet vermiş yerlerden hizmet almanız en doğrusu olacaktır. Ekiplerimizin yapacakları çalışmalar sayesinde internet sitelerinin yapılan aramalarda üst sıralarda çıkması için gerekli olan işlemler de yapılabilmektedir.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!