yükleniyor

Aşırı SEO Sorunu Nedir


SEO Optimizasyonu doğru yapılması sizlere olumlu sonuçlar kazandırabileceği gibi bilinçsiz bir şekilde yapılacak olan SEO hamleleri olumsuz sonuçların alınmasına neden olabilecektir.

İnternet sitelerinin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkabilmesi için mutlaka yapılması gereken SEO, yanlış ya da fazla yapılması ile de aramalarda daha alt sıralarda çıkmasına neden olabilecektir. Bu nedenle mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Ekiplerimizden alacağınız kaliteli hizmetler sayesinde internet sitelerinin SEO optimizasyonu sorunsuz şekilde yapılabilecektir. Siz de olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için bize ulaşabilirsiniz.

Aşırı SEO’dan Kaçınmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Google botlarının yaptıkları taramalarda en büyük kriterlerden birisi de  yayınlanan içerikler olmaktadır. Bu içerikler yayınlanmadan önce aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir:

·         Başlıklarda direkt olarak anahtar kelimelerin kullanımından kaçınılması gerekir.

·         Yazıların içerisinde kullanılacak anahtar kelimelerin kalın ya da italik olarak kullanılması gerekir.

·         Site içi linkleme çalışmalarının anahtar kelimelere yapılması gerekir.

·         Yayınlanan içeriklerin kesinlikle özgün ve kaliteli olması gerekir.

·         İçeriklerde kullanılacak olan görüntülerin telifsiz ya da izinli olarak kullanılması gerekir.

·         Her 100 kelimeye 1 anahtar kelime gelecek şekilde ayarlama yapılması gerekir.

Anahtar kelime kullanımı kesinlikle normal boyutlarda olmalıdır. Aşırı anahtar kelime kullanımı sonucunda Google botları internet sitenizi spam olarak değerlendirebilecek ve Sandbox’a girişiniz yapılabilecektir.

SEO çalışmalarının kesinlikle abartılmadan normal boyutlarda olması gerekir. Sitenin doğal akışı içerisinde yapılacak olan çalışmalar sizlere ziyaretçi kazandırabileceği gibi aksi durumda ziyaretçilerinizi kaybedebileceksiniz. Sadece SEO çalışması için yayınlanan içeriklerin anlamsız ve okuyucuya bir şey katmayacak boyutta olması sadece kullanıcıların değil aynı zamanda Google botlarının da dikkatlerini çekecektir. Bu nedenle özellikle internet sitelerinde paylaşılan içerikler çok dikkat edilerek kaliteli ve aynı zamanda da özgün olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!