yükleniyor

%100 Seo Uyumlu Makale

Sosyal medyanın gelişmesiyle, seo’nun papucu yavaş yavaş dama atılırken Google’ın son yaptığı hamle ile seo ve sosyal medya hala çekişmesini sürdürüyor, en azından durum Google için hala böyle. Büyük kurumların stratejileri ziyaretçiyi paralı reklamlar veya arama motorlarından bulmak daha sonra sosyal medya yardımıyla müşteriyi takipçi haline getirmektir. Dolayısıyla Seo, çok önem vermemiz gereken bir konu, önümüzde ki yıllarda da bu böyle olacak. Google’ın son güncellemesinden önce en kaliteli backlinkleri alan , Google’da en tepeye oturuyordu. Google Panda güncellemesinden sonra içerikte en az backlink kadar önemli oldu. Bu yazı da seo uyumlu makalenin nasıl yazıldığını öğreneceğiz.


Not: Bir websitesine ve makaleye başlamadan önce mutlaka bir kelime analizi yapılmalı, doğru anahtar kelime tespit edilmeli ve bu anahtar kelime üzerine çalışma yapılmalıdır.


Yanlız şunu da söylemeden edemeyeceğim: İnternet üzerinde ki projenizin başarısı Google’a bağlıysa şunu aklınızdan çıkartmayın: Google’a bir yazılım gözüyle bakmayı ne zaman bırakırsanız , ozaman başarılı olursunuz. Google, Dünya üzerinde ki hiç bir yazılıma benzemez. Mühendisleri sürekli Google’ı geliştirir. Google’ın amacı insanlık yararını sağlamaktır. Arama Motoru olarak bunu , kullanıcıyı doğru bilgiye götürmekle yapar. Bu yüzden aşağı da ki kurallara uymadan önce, makalenizin gerçekten insanlara yarar sağlayacağından emin olun. Çünkü Google sadece aşağıda ki verilerle ilgilenmiyor. Bundan daha önce ki verileri alıyor, değerlendiriyor ve bu verilerle karşılaştırıyor.


Mesela aşağı daki maddelerden biri şöyle :” İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.” Google çok kapsamlı araştırmalar yaptıktan sonra yararlı bir makalenin en az 300 kelime olabileceğini hesaplamıştır yada bir ziyaretçi, sitede 3 dakikadan az kalıyorsa Google’ın düşüncesi “ Ziyaretçi bu siteden yararlanamamıştır “ oluyor. Oyüzden ilk dikkat etmeniz gereken şey makalenin gerçekten yararlı olmasıdır. Önce ziyaretçiyi memnun edeceksiniz daha sonra Google’ı.


Başlık Kısmı

Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli

Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı

Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı

Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı


Bağlantılar ( Url Kısmı )

Url Anahtar Kelimeyi İçermeli


Meta Kısmı

Açıklama Kısmı Anahtar Kelimeyi İçermeli

Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalıdır

Açıklama Kısmı Anahtar Kelime ile Başlamalıdır

Etiketler Anahtar Kelimeyi İçermelidir


Makale içi Başlık Kısmı

Anahtar Kelime H1 Etiketi ile Kullanılmalıdır

H1 Etiketi Anahtar Kelime ile Başlamalıdır

Anahtar Kelime H2 Etiketi ile Kullanılmalıdır

Anahtar Kelime H3 Etiketi ile Kullanılmalıdır


İçerik Kısmı

İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.

İçerikte ki Anahtar Kelime Oranı 3.0-4.5% Olmalıdır

Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

İçeriğin Görsellerinden En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır

Anahtar Kelime Kalın, İtalik ve Altı çizili olarak İçerikte Yer Almalıdır.

İçerikte Anahtar Kelime ile Linklenen Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalıdır.

Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.


Umarım tavsiyeme uyup önce ziyaretçinin yararlanabileceği bir makale yazıp daha sonra bu maddelere uymaya gayret gösterirsiniz. Bu maddeler hem içeriğin zengin olmasını sağlıyor hemde kullanıcının makaleyi okurken sıkılmamasını sağlıyor.


Dediğim gibi Google her geçen gün mühendisleri tarafından geliştiriliyor ve şuan için 200 civarı seo kriterinin olduğu varsayılıyor. Gittiğim bir seminerde bir Google çalışanı şunu söylemişti : Siz bir mühendisin yanına gittiğinizde kurallar gereği mühendis önce bilgisayarının ekranını kapatmak zorundadır. Aksi taktirde sizle konuşamaz , hiçbir şekilde ekranını kimseye gösteremez sadece mühendisler aralarında bu kurala uymayabilir.


Makale icerikmakale tarafından hazırlanmıştır.

Profesyonel Çözümlerimizle Sektördeki Tecrübemizle Her Daim Sizleri Başarıya Taşıyoruz.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!